Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Zmazali plamę

10.05.2005 00:00
Kobiety zdeklasowały rywalki, seniorzy raz przegrali i raz wygrali, a juniorzy odzyskali formę.
Pierwszy zespół Unii grał dwukrotnie na wyjeździe. 4 maja przegrał z wyraźnie lepszymi Łaziskami 2:6 (1:2). Był moment, przy stanie 2:3, że mogliśmy remisować. Frydryk w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w słupek – relacjonował trener Dariusz Widawski. Później jednak był karny dla gospodarzy i „wynik uciekł”. Gole dla raciborzan zdobyli Bulandra i Frydryk. Lepiej było 7 maja – w Marklowicach RTP wygrało 2:0, prowadząc od 9 minuty po strzale Pawłowskiego z wolnego. Zasłużyliśmy na wygraną, zwłaszcza w pierwszej połowie dominowaliśmy, a kropkę nad „i” postawił w 83 minucie Frydryk. Drużyna zmazała plamę ze środy – poinformował nas Widawski. W sobotę Unia zagra u siebie z Victorią Jaworzno. Rezerwy RTP pechowo przegrały na własnym stadionie z Nędzą 1:2 (gol: Dariusz Binek). Jeszcze 20 minut przed końcem prowadziliśmy. Później czerwona kartka Kowalika, karny dla gości i nasz samobój. Dodatkowo żal, bo 4 razy zaliczyliśmy poprzeczkę – narzekał trener Andrzej Niewiera.

Grały ładnie dla oka

Zespół grający w II lidze kobiet pewnie zmierza po awans. Podopieczne Remigiusza Trawińskiego wygrały dwa razy po 7:0 – z Rolnikiem Biedrzychowice i Tęczą „Kietrz” Kozłówki. Bramki strzelały: Kaczmarska 2, Cichecka 2, Sęga 2 i Krupa w pierwszym oraz Cichecka 3, Konsek 2, Krupa i Nawacka w drugim. Oba mecze były łatwe, więcej walki było z Rolnikiem, a więcej ładnej dla oka gry w pojedynku z Kietrzem – powiedział nam Trawiński. Najbliższe mecze to Ziemia Lubińska (u siebie, w niedzielę o godz. 12.00) i rewanż z Odrą w Opolu, gdzie remis wystarcza unitkom do awansu. W tabeli opolanki i raciborzanki mają po 36 pkt. i przewodzą stawce.

Powrót do formy

Zespół zaczyna przypominać ten z rundy jesiennej – cieszy się po udanych meczach trener juniorów Unii Zbigniew Oszek. Jego zespół wygrał 3:0 z broniącą się przed spadkiem Concordią Knurów, po golach Kiełtyki, Sławika i Fryta. W niedzielę zremisował bezbramkowo z MOSiR Jastrzębie. Tam jest znakomita szkółka piłkarska, ten remis to dobry rezultat – uważa Oszek.