Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Sienkiewicz ze złotem

22.03.2005 00:00
Z okazji 100-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego na pływalni MOS-u w Katowicach odbyły się 5 marca II Mistrzostwa Śląska Pracowników Oświaty w pływaniu.
Zgłoszono 12 drużyn reprezentujących Oddziały ZNP w naszym województwie. Po raz pierwszy swoją reprezentację wystawił raciborski oddział. Debiut okazał się bardzo udany. W ogólnej punktacji wspólnie z Siemianowicami nauczyciele-pływacy zdobyli 58 pkt. O ostatecznej kolejności i drugim miejscu raciborzan decydowały wyścigi sztafetowe, gdzie minimalnie lepsze były Siemianowice. Trzeci był Rybnik.

Zawody rozegrano na dystansach: 50 m stylem dowolnym i klasycznym oraz wyścigi sztafetowe 4x50 m st. dow. (2 K, 2 M). Raciborscy nauczyciele wywalczyli 5 medali. Ewa Sienkiewicz (SP nr 15) była najlepsza na 50 m st. klas. Srebrny medal na 50 m st. dow. wywalczył Piotr Krużołek (ZSOMS), a brązowy „krążek” na tym samym dystansie „wypływał” Piotr Dastig (G 4). Zdobył on także brąz na 50 „żabką”. Na trzecim stopniu podium zameldowała się sztafeta 4x50 m st. dow w składzie: Ludmiła Nowacka (G 2), Ewa Sienkiewicz (SP nr 15), Rafał Bałys (ZSOMS), Piotr Krużołek (ZSOMS). Indywidualnie pływali także: Janina Siwek (G 1), L. Nowacka, R. Bałys i Sławomir Szwed (ZSOMS). Zawody rozegrano bez podziału na kategorie wiekowe. Program imprezy należy zmodyfikować i rozgrywać ją przynajmniej w trzech kategoriach, co zasugerowaliśmy organizatorom tej miłej zabawy -  powiedział kierownik raciborskiej ekipy S. Szwed. Jesteśmy dumni z kolegów, że startowali tak znakomicie. Medale i ex aequo pierwsza pozycja to powód do radości. Jednocześnie to doskonała promocja miasta - powiedział prezes ZNP o/ Racibórz Antoni Zygadło.