Ściganie w mazi

22.02.2005 00:00
13 lutego kolarze raciborskich klubów UKS 7 i CK Ziemia Raciborska zdobyli 4 medale na Mistrzostwach Śląska w kolarstwie przełajowym w Sosnowcu: dwa złote, srebrny i brązowy.
Trasa przełaju była trudna. Pętla liczyła 1900 m. Kolarze w zależności od wieku pokonywali od dwóch do sześciu okrążeń. Nie tylko kręta, górzysta trasa w sosnowieckim parku im. Żeromskiego była przeszkodą - woda i błoto pośniegowe zalegało miejscami na ponad 15 cm. Jedną piątą trasy trzeba było przebiec, pchając rower w tej mazi.

Trener Roman Michna najwięcej podpowiadał młodym z „7”. Agnieszka Zając od startu mocno zaatakowała i niemalże całą trasę przejechała na pierwszej pozycji. Zdobyła złoty medal, jej rywalki zostały daleko z tyłu.
 W kategorii młodzik startowali Krzysztof Michna i Szymon Strzeduła. Początkowo jechali w czołówce, później na jednym z podjazdów Szymkowi spadł łańcuch i ostatecznie skończył wyścig na 6 pozycji.

Juniorzy młodsi walczyli ofiarnie jadąc cały czas w pierwszej grupie. Piotr Brzózka z CK miał realne szanse na srebrny medal, ale w końcówce dał się wyprzedzić i zdobył brąz. Pozostali raciborscy kolarze zajęli miejsca: 6 - Tomasz Strzeduła, 12 - Martin Herzog, 14 - Łukasz Piela (jechał w pierwszej szóstce, ale zaliczył upadek) 15 - Kamil Stein, 17 - Arkadiusz Kołek.

Juniorzy: Radomir Liszewski, Piotr Malucha i Marcin Szymiczek mieli pięć rund do pokonania. Najwyżej uplasował się Liszewski (8). W kategorii Elita o podium otarł się Łukasz Strzeduła - zajął czwarte miejsce. Jechał bardzo równo, cały czas kontrolował pierwszą trójkę, jednak na ostatnich metrach zabrakło mu klasycznego przyspieszenia - powiedział działacz obu raciborskich klubów Alojzy Strzeduła. Kategorię Masters wygrał zdecydowanie kolarz CK Jacek Brzózka (przygotowywał się indywidualnie).