Wtorek, 7 maja 2024

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Podwójne święto

30.11.2004 00:00
Blisko 50 honorowych dawców pierwszego i drugiego stopnia oraz tych, którzy oddali już ponad pięćdziesiąt litrów krwi wyróżniono na spot-kaniu wieńczącym „Dni Honorowego Krwiodawstwa”. W raciborskiej „Strzesze” 28 listopada śpiewała dla nich Marzena Korzonek, tańczyły mażoretki-mamy a oficjele wręczali odznaki i upominki.
Blisko 50 honorowych dawców pierwszego i drugiego stopnia oraz tych, którzy oddali już ponad pięćdziesiąt litrów krwi wyróżniono na spot-kaniu wieńczącym „Dni Honorowego Krwiodawstwa”. W raciborskiej „Strzesze” 28 listopada śpiewała dla nich Marzena Korzonek, tańczyły mażoretki-mamy a oficjele wręczali odznaki i upominki.
 
Przez 7 lat jak byłem prezydentem Raciborza nie udało mi się nigdy zgromadzić tylu samorządowców z regionu w jedynym miejscu. To spotkanie na wysokim szczeblu - chwalił organizację imprezy dla honorowych krwiodawców poseł Andrzej Markowiak. Ja ich bez przer-wy o coś proszę i cieszę się, że są tu dziś z nami - mówiła dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Maria Wiecha. Prośby znajdują zrozumienie. Powiat raciborski przekazał instytucji teren pod rozbudowę, miasto umożliwiło krwiodawcom bezpłatne przejazdy autobusami. Na uroczystości dyrektor też skorzystała z okazji i zapytała lokalne władze czy w ich przyszłorocznych budżetach nie znalazłyby się środki na zakup minibusa do poboru krwi.
 
Imprezę połączono z przyznaniem RCKiK certyfikatu jakości ISO 9001:2000 przez firmę BVQi. Decydujący audyt odbył się 18 lis-topada. Od początku pracujemy według światowych standardów. Teraz wiem, że nasze wewnętrzne przekonanie, że jesteśmy dobrzy potwierdziło się - podkreśliła Maria Wiecha. Jej placówkę przedstawiono w krótkim filmie, od projekcji którego rozpoczęła się impreza. Ze zrealizowanego przez Mariolę Hrycaj i Jerzego Kunca obrazu m.in. można było się dowiedzieć, że RCKiK jest wyjątkiem w skali kraju, bowiem takie centra posiadają wyłącznie miasta wojewódzkie.
 
Przy okazji spotkania przedstawiciele władz regionalnych Polskiego Czerwonego Krzyża (kiedyś stacje krwiodawstwa mu podlegały) wręczyli Honorowe Odznaki Antoniemu Lupie (odznaka IV stopnia) oraz Eryce Kuczyńskiej-Foryś, Alinie Grzanowskiej i Bożenie Żak (III stopnia).

(ma.w)
  • Numer: 49 (659)
  • Data wydania: 30.11.04