Wtorek, 19 listopada 2024

imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

RSS

Postęp z jakością

28.09.2004 00:00
Firmę „Izoserwis Izolacje Budowlane” z siedzibą w Raciborzu przy ul. Głubczyckiej 25 przedstawialiśmy już na łamach tygodnika. Dla przypomnienia -  działa na rynku od ponad piętnastu lat, specjalizuje się w osuszaniu i renowacji budynków oraz budowli. Integralną częścią jej działalności jest mykologia budowlana (nauka o ochronie przed korozją biologiczną). Izoserwis jest znany w całym kraju. Może pochwalić się wieloletnią praktyką oraz znajomością zagadnień z szeroko rozumianego zakresu hydroizolacji i renowacji budynków.
Ciekawi dalszego rozwoju zapytaliśmy o obecnie prowadzone roboty. W budynku Sądu Rejonowego w Raciborzu trwają prace związane z generalną modernizacją obiektu i adaptacją jego piwnic na potrzeby archiwum. Wśród robót remontowych znalazło się  osuszanie piwnic i zabezpieczenie ich przed wilgocią gruntową. Prace wykonuje „Izoserwis”.
 
Czujemy się zaszczyceni, że przypadło nam prowadzić prace w budynku tej klasy - mówi Artur Kliniecki, kierownik robót w „Izoserwisie” - a także tym, że nasza technologia i doświadczenie znalazły uznanie w oczach inwestora. Budynek został wzniesiony w latach 1823 - 1826. Na przestrzeni lat jego użytkowania służył administracji sądowej, a kondygnacja piwniczna nie odgrywała znaczącej roli użytkowej. Po drugiej wojnie światowej jego piwnice pełniły rolę schronu. Przez ostatni okres użytkowania służyły częściowo jako pomieszczenia gospodarcze. Ściany nie miały izolacji przeciwwilgociowych, co spowodowało ich korozję i wysokie zawilgocenie. W związku z koniecznością ich adaptacji na potrzeby archiwum konieczne jest ich zabezpieczenie przed dalszą degradacją. Naszym zadaniem więc jest ich osuszenie i wykonanie izolacji metodą iniekcji. Osuszanie wykonujemy za pomocą generatorów mikrofalowych w powiązaniu z osuszaniem absorpcyjnym powietrza, natomiast izolacje metodą niskociśnieniowej iniekcji z zastosowaniem preparatów krzemianowych, które w drodze reakcji chemicznej poprzez tworzenie się nierozpuszczalnych związków krzemu zacieśniają i hydrofobizują kapilary, chroniąc ściany przed wilgocią kapilarną.
 
Zapytaliśmy też jak wykonawca odbiera obecną sytuację na regionalnym rynku budowlanym. Generalnie nie jest łatwo. Obserwujemy mniejszą liczbę inwestycji budowlanych w stosunku do lat poprzednich. Dlatego w naszej branży często musimy działać poza najbliższym rejonem. Jest silna konkurencja, są firmy specjalistyczne i ogólnobudowlane. My wybraliśmy wąską specjalizację i chcemy być w niej najlepsi. Staramy się świadczyć usługi na najwyższym poziomie, podążając za najnowocześniejszymi osiągnięciami nauki w naszej branży oraz poszerzanie wiadomości poprzez uczestnictwo w sympozjach, warsztatach i konferencjach naukowych. Możemy się też pochwalić nowo zdobytym przez właściciela naszej firmy Cezariusza Magotta tytułem rzeczoznawcy mykologiczno-budowlanego nadanego przez Polskie Stowarzyszenie Mykologów Budownictwa. Jest to jedno z nielicznych tego typu uprawnień na Śląsku. Możemy teraz  wykonywać ekspertyzy i orzeczenia mikologiczno-budowlane. W drodze podnoszenia kwalifikacji zawodowych zdobyliśmy już wcześniej uprawnienia do prowadzenia robót w obiektach zabytkowych, które stworzyło nam szansę do wykonywania prac w budynkach poddanych ochronie konserwatorskiej. Nasze wieloletnie doświadczenie, potencjał kadrowy i sprzętowy gwarantuje praktyczną znajomość zagadnień i wysoką jakość wykonywanych usług. Zapraszamy do współpracy - zachęca Artur Kliniecki.

(ma.w)
  • Numer: 40 (650)
  • Data wydania: 28.09.04