Piątek, 24 maja 2024

imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

Przymiarka do olimpiady

27.01.2004 00:00
Podopieczna trenera Krzysztofa Ołenczyna po zgrupowaniu kadry narodowej pojechała do Grecji, by tam w turnieju przedolimpijskim spróbować swych sił.
Próba wypadła aż nadto udanie - Sylwia Bileńska wygrała w kategorii 51 kg. Pochodząca z Grzegorzowic zawodniczka pokonała w pierwszej rundzie Greczynki Zoi Athanasiadou 3:0 i Nyrsimi Koloni 8:0 i uzyskała awans do finałów. W kolejnej walce wygrała z Niemką Alexandrą Demmel przez tusz w 57 sekundzie, zaś w ścisłym finale uporała się z Japonką Nikano Hattori 3:2. Bileńska prezentuje wysoką formę i być może zapewni sobie start w tegorocznej olimpiadzie. Obecnie studentka raciborskiej PWSZ jest zapaśniczką brzeźnickiego Dębu od 6 lat, a na koncie ma już sześć tytułów mistrzyni Śląska, trzy mistrzostwa Polski juniorek i mistrzostwo jako seniorka (2003 r.), tytuły międzynarodowej mistrzyni Norwegii seniorek, Ukrainy i Białorusi juniorek, brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorek z Łotwy i takiż sam Mistrzostw Świata Juniorek z Turcji. Posiada także międzynarodową klasę mistrzowską.

Dobrze spisywali się w ostatnim czasie jej koledzy klubowi. W Krotoszynie na Pucharze Polski Seniorów szóste miejsce wywalczył Zbigniew Nowak, natomiast w Pucharze Polski Kadetów (Dąbrowa Górnicza) pierwsze miejsce zdobył Mirosław Bulak. Siódme miejsce zajął tam Michał Grzeszczuk. Obaj uzyskali tym samym prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Dla dziewcząt kolejne turnieje przewidywane są w lutym, w tym turniej Pole Open w Siedlcach.