Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Co w duszy gra?

01.10.2003 00:00
Katarzyna Kalemba i Ismena Jańska zostały wyróżnione na szczeblu centralnym w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
Tegoroczna edycja tego poetyckiego przedsięwzięcia stanęła pod hasłem „Co mi w duszy gra”. Rozstrzygnięście konkursu nastąpiło pod koniec sierpnia, a dwie gimnazjalistki z raciborskiego koła TPD otrzymały w nim najwyższe wyróżnienia. Nagrodą za literacki talent będzie opublikowanie wierszy obu młodych poetek w specjalnym tomiku.

15-letnia Katarzyna Kalemba z Gimnazjum nr 4 otrzymała wyróżnienie za pracę zatytułowaną „Twój gest w stronę Afryki”. Raciborzanka jest poetyckim samoukiem. W wolnych chwilach, oprócz pisania wierszy okolicznościowych dla członków swojej rodziny, gra także w piłkę w siatkową. Spod jej pióra wyszło ponad 50 utworów.

13-letnia Ismena Jańska, uczennica pierwszej klasy Gimnazjum nr 2, uzyskała to prestiżowe wyróżnienie za wiersz „Co mi w duszy gra”. A dusza tej młodej raciborzanki jest bardzo bogata. Pisze, maluje i rysuje już od dawna. Spod jej ręki wychodzą dzieła o miłości, przyjaźni, nienawiści. Potrafi być zarówno optymistką jak i pesymistką.

E.Wa
  • Numer: 40 (599)
  • Data wydania: 01.10.03