Spokojni o przyszłość

10.09.2003 00:00
Młodzicy z UKS „7” Racibórz odnieśli sukcesy na Mistrzostwach Makroregionu Południowej Polski. W Koniecpolu na Międzywojewódzkich Kolarskich Mistrzostwach w jeździe dwójkami na czas para Damian Winiarczyk-Tomasz Strzeduła wywalczyła brązowy medal.
Inna para -  Michał Wanat-Martin Hercog zajęła 6 miejsce. Dwie setne sekundy zabrakły duetowi Radosław Liszewski-Marcin Szymiczek z CK Ziemia Raciborska do zajęcia miejsca na podium. Juniorzy Damian Burdzik-Łukasz Strzeduła wywalczyli w mistrzostwach 6 miejsce.

6 sierpnia na torze „Wilcze gardło” pod Gliwicami odbyły się Torowe Mistrzostwa Śląska  w kategorii młodzików (od 13 do 15 lat). Drużyna w składzie Damian Winiarczyk, Martin Hercog i Tomasz Strzeduła wywalczyła tam złoty medal. Raciborzanie zdominowali również wyścig australijski, w którym Damian Winiarczyk wywalczył złoty medal, a Tomasz Strzeduła srebrny - poinformował nas trener Roman Michna. Bohaterem był tu Michał Wanat, który prowadził przez pierwsze okrążenia, „porozrywał” całą grupę i pomógł kolegom z klubu wygrać. Wanat udowodnił swoje możliwości w wyścigu na 500 m ze startu zatrzymanego. Wywalczył w nim brąz.

W niedzielę 7 września odbyło się kryterium uliczne o Puchar Prezydenta Oświęcimia. Na dystansie 16 okrążeń trzecią lokatę zajął Damian Winiarczyk. Kategorię juniorów młodszych wygrał Piotr Malucha. Zdobył największą liczbę punktów. Wśród kobiet (kat. open) trzecia była Maria Strzeduła.