Punkty na wagę złota

10.09.2003 00:00
Ze zmiennym szczęściem grali piłkarze naszego regionu w kolejnych ligowych pojedynkach. Cenne zwycięstwo 3:0 odniósł w derbach opolszczyzny „Włókniarz” Kietrz.
Pozwoliło to piłkarzom z Kietrza awansować na siódme miejsce w tabeli. Po 2:3 przegrali mecze piłkarze „Unii” Racibórz i MKS 05 Krzanowice. Zwycięstwo na własnym boisku odniosła „Przyszłość” Rogów, która zajmuje trzecie miejsce w tabeli IV ligi.
Poniżej relacje ze spotkań
„Włókniarz Kietrz” - „Odra” Opole 3:0 (1:0). Widzów 1500.
Bramki: Jasiński 8 min (rzut karny), 49 min, T. Sosna 78 min.
Włókniarz: Hołda - Piwowar, T. Sosna, Procek, Broniewicz - Kłoda (85. Drożdż), Trzeciak, Jasiński (69. Wojdyła), Marcinkowski, - Makarski (82. Kowalczyk), Rozmus (88. Zieliński). Trener: Franciszek Krótki.

Derby opolszczyzny zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy. Już w 8 minucie kietrzanie objęli prowadzenie po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym przez Jasińskiego za faul na szarżującym Makarskim. Druga odsłona spotkania rozpoczęła się równie efektownie dla „Włóknirza”. W cztery minuty po jej rozpoczęciu dośrodkowanie Makarskiego przedłuża głową Marcinkowski, a w roli skutecznego egzekutora występuję ponownie Jasiński. I choć trzeba stwierdzić, że opolanie starali się zmienić niekorzystny wynik, dużo biegali, nieźle rozgrywali piłkę, to jednak nie byli w stanie „oszukać” defensywy „Włóknirza” Kropkę nad „i” postawił w 78 minucie T. Sosna, który po rzucie rożnym wykonywanym przez Trzeciaka strzałem głową ustalił wynik spotkania. Szkoda, że to niezłe spotkanie zakłócili niespotowym zachowaniem „kibice” gości.
„Czarni - Góral” Żywiec - „Unia” Racibórz 3:2 (2:2). Widzów 300.
Bramki dla Unii: Ufoh 22 min., Kowalczyk 35 min.
„Unia”: Zając - Kowalczyk, Krótki, Świtała, Pawłowski (32. Janowicz), Świerczek (77. Marców), Binek, Behrend (65. Kopczyński), Tomasiak, Ufoh, Bulandra )70. Brodziński). Trener: Andrzej Wypłosz.

Nie mają szczęścia piłkarze „Unii”. W kolejnym ligowym spotkaniu nie udało się im wywalczyć choćby jednego punktu. Dla obu zespołów sąsiadujących ze sobą w dolnej części tabeli był to niezwykle ważny mecz. Można powiedzieć, że za sześć punktów. Gospodarze od trzech tygodni nie zaznali smaku zwycięstwa, więc w meczu z podopiecznymi trenera Wypłosza starali się jak mogli. I sztuka ta im się udała, choć raciborzanie w przekroju całego spotkania nie byli zespołem gorszym. Porażka ta zepchnęła ekipę „Unii” na ostanie miejsce w tabeli.
„Walcowania” Czechowice - „MKS 05” Krzanowice 3:2 (1:0). Widzów 300.
Bramki dla MKS: Dudacy 46 min, Drzymała 60 min.
MKS 05: Kłoda - Twardzik, Wochnik (55. Lis), Szymański, Bednarz, Abrahamczyk, Brzoska (55. Wydryński), Kosiba (62. Pluta), Kuś (82. Piotrowski), Dudacy, Drzymała. Trener: Bronisław Matioszek.

Nie udał się piłkarzom z Krzanowic wyjazdowy mecz w Czechowicach. Fatalne gra w obronie była głównym powodem porażki. Kontuzja w 55 minucie filara defensywy Wochnika sprawiła jeszcze większą nerwowość w grze piłkarzy MKS. Ten mecz był także spotkaniem o... sześć punktów. Szkoda straconej szansy, bo pozycja w ligowej tabeli jest nie do pozazdroszczenia.
„Przyszłość” Rogów - Victoria” Jaworzno 1:0 (0:0). Widzów 400.
Bramka: Sowisz 72 min.
„Przyszłość”: Dąbek - Jordan, Sowisz, Smuda, Kołek, M. Bednarek (89. Śmigielski), Owczarek, Mościcki (86. Pierchała), Pawłowski, Dierżenga (84. Gaca), Kuś (75. Błędowski). Trener: Jan Adamczyk.

Mecz jak przystało na drużyny zajmujące czołowe pozycje w tabeli stał na dobrym poziomie i miał wyrównany przebieg. Dopiero celne dośrodkowanie w 72 minucie z rzutu rożnego M. Bednarka zamienił na zwycięska bramkę defensor gospodarzy Sowisz. Pomimo rozpaczliwych ataków gości, często grających na pograniczu faulu, udało się piłkarzom z Rogowa zainkasować kolejne trzy punkty.