Trzecia juniorka świata

03.09.2003 00:00
Sylwia Bileńska z Dębu Brzeźnica dołączyła do swej pokaźnej już kolekcji tytuł trzeciej juniorki świata. Pochodząca z Grzegorzowic zawodniczka wywalczyła na Mistrzostwach Świata w Turcji brązowy medal i jest niemal pewną kandydatką do wyjazdu na przyszłoroczną olimpiadę.
Zawodniczka Dębu pojechała na championat światowy do Turcji wespół z koleżanką klubową Arlettą Wałkuską. Startowała w swej koronnej kategorii 55 kg i potwierdziła formą, że poprzedni medal, zdobyty w ryskich Mistrzostwach Europy seniorek przed kilkoma miesiącami, nie był przypadkiem. Brąz zdobyty kilka dni temu w Stambule sprawił, że jest niemal pewną kandydatką na Mistrzostwa Świata seniorek, mających odbyć się za dwa tygodnie w Stanach Zjednoczonych, na nowojorskich matach. Teraz czeka ją jeszcze zgrupowanie kadry narodowej w Spale. „Arletta Wałkuska, występująca w kategorii 59 kg wprawdzie w Turcji medalu nie zdobyła, ale zyskała uznanie trenerów. Miała trochę pecha w eliminacjach, bo trafiła na jedną z faworytek, zapaśniczkę rosyjską. Przegrała z nią tylko 1:3, jak się później okazało, była to porażka z mistrzynią świata” - poinformował prezes Dębu Janusz Gałązka.

Sylwia i Arletta to obecnie studentki raciborskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, w klubie trenują pod okiem szkoleniowców Huberta Skorni i Krzysztofa Ołenczyna. Obie są w kadrze olimpijskiej Ateny 2004. Są aktualnymi mistrzyniami kraju seniorek, mają na swych kontach wiele innych tytułów, w tym bardzo prestiżowych międzynarodowych.