Niedziela, 1 września 2024

imieniny: Bronisławy, Idziego, Bronisza

RSS

List do redakcji

18.06.2003 00:00
W związku z zapytaniem Pana Redaktora o moje oświadczenie majątkowe wyjaśniam co następuje: 16 kwietnia Rada Miasta Racibórz stwierdziła wygaśnięcie mego mandatu radnego. Ustawa o samorządzie gminnym określa termin, do którego każdy radny zobowiązany jest złożyć oświadczenie majątkowe - termin ten upłynął 30 kwietnia br. Wobec powyższego nie miałem obowiązku składania oświadczenia majątkowego po dacie 16 kwietnia br.
Jednakże 23 maja 2003 r. Wojewoda Śląski wydał rozstrzygnięcie nadzorcze dotyczące mojego mandatu radnego, stwierdzając nieważność uchwały podjętej przez Radę Miasta. Oświadczam, że oświadczenie majątkowe złożę w stosownym czasie, tak abym mógł dalej sprawować zaszczytną funkcję radnego, jednocześnie być w zgodzie z obowiązującym stosunkiem prawnym.

Termin złożenia mego oświadczenia majątkowego uzależniony będzie od sytuacji ustania rozterek etyczno-moralnych w stosunku do Przewodniczącego Rady Miasta Pana Tadeusza Wojnara, który jak wiadomo oświadczenia majątkowego nie złożył, łamiąc równocześnie prawo.

„Szeregowy radny” składa swoje oświadczenie majątkowe na ręce Przewodniczącego Rady, w tym przypadku na ręce Tadeusza Wojnara. Dwudziestu radnych takowe oświadczenie na ręce Tadeusza Wojnara złożyło, który osobiście dokonuje ich analizy. Nie mogę zgodzić się z tym, że analizy powyższych oświadczeń dokonuje osoba uważająca, że stoi ponad prawem, która sama nie składając oświadczenia majątkowego rażąco naruszyła ustawę o samorządzie gminnym.

Informuję Pana Redaktora, że obecnie poszukuję możliwości formalno-prawnych, celem złożenia własnego oświadczenia majątkowego na ręce osoby posiadającej zaufanie publiczne, jednocześnie deklarując, że o dalszej sprawie poinformuję Pana w pierwszej kolejności.

Wojciech Ziajka
  • Numer: 25 (584)
  • Data wydania: 18.06.03