Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Zwyczajne Walne Zgromadzenie RAFAKO S.A.

07.05.2003 00:00
W dniu 12 maja 2003 roku o godz. 12.00  w siedzibie Spółki w Raciborzu przy ul. Łąkowej 33 odbędzie się Zwyczajne Walne

Zgromadzenie RAFAKO S.A. z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie Zgromadzenia.
2. Wybór Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia.
3. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Walnego Zgromadzenia oraz jego zdolności   do podejmowania uchwał.
4. Wybór Komisji Skrutacyjno - Wyborczej.
5. Przyjęcie porządku obrad.
6. Podjęcie uchwały o zatwierdzeniu zmian w Regulaminie Walnego Zgromadzenia.
7. Przedstawienie sprawozdania  finansowego oraz sprawozdania Zarządu z działalności Spółki w 2002 roku.
8. Przedstawienie skonsolidowanego sprawozdania finansowego oraz sprawozdania Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej RAFAKO  w 2002 roku.
9. Podjęcie uchwał w sprawach:
 a. zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Spółki oraz sprawozdania Zarządu z działalności Spółki za rok obrotowy od 01.01.2002 do 31.12.2002,
 b. zatwierdzenia rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego oraz  sprawozdania Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej RAFAKO za rok obrotowy od 01.01.2002  do 31.12.2002,
 c. udzielenia absolutorium członkom Zarządu  z wykonania obowiązków za 2002 rok,
 d. udzielenia absolutorium członkom Rady Nadzorczej  z wykonania obowiązków za 2002 rok,
 e. podziału zysku za 2002 rok,
 f. ustalenia liczby członków Rady Nadzorczej Fabryki Kotłów RAFAKO S.A. na V kadencję,
 g. wybór członków Rady Nadzorczej Fabryki Kotłów RAFAKO S.A. na V kadencję,
 h. stosowania zasad ładu korporacyjnego w RAFAKO S.A.
6. Zamknięcie Zgromadzenia.

Zarząd RAFAKO S.A., proponując podział zysku za 2002 rok, złoży Walnemu Zgromadzeniu Spółki wniosek w sprawie wypłaty dywidendy w wysokości 0,11 zł (brutto) na 1 akcję.

Akcjonariusze mogą brać udział w Walnym Zgromadzeniu osobiście lub przez pełnomocnika. Przedstawiciele osób prawnych powinni okazać aktualne wyciągi z odpowiednich rejestrów, wymieniające osoby uprawnione do reprezentowania tych podmiotów. Osoba nie wymieniona w wyciągu powinna legitymować się pełnomocnictwem. Współwłaściciele akcji zobowiązani są wskazać swego wspólnego przedstawiciela do udziału w Walnym Zgromadzeniu. Pełnomocnictwo do udziału w Zgromadzeniu pod rygorem nieważności powinno być udzielone na piśmie.

Prawo uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu  określa się na podstawie art. 406 § 3 Kodeksu Spółek Handlowych w związku z art. 11 ustawy Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi. Prawo uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu daje świadectwo depozytowe stanowiące dowód zakupu i własność akcji, wystawione przez podmiot prowadzący rachunek papierów wartościowych, stwierdzające liczbę posiadanych akcji oraz, że akcje te zostaną zablokowane do czasu zakończenia Walnego Zgromadzenia. Warunkiem uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu jest złożenie świadectw depozytowych w Spółce w terminie do 5 maja 2003 roku i nieodebranie ich przed jego ukończeniem.

Zgodnie z art. 407 par. 1 Kodeksu Spółek Handlowych lista akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu będzie wyłożona do wglądu w siedzibie Spółki na trzy dni powszednie przed Walnym Zgromadzeniem.

  • Numer: 19 (578)
  • Data wydania: 07.05.03