Starty Unii

16.04.2003 00:00
Dwie poważne imprezy ogólnopolskie odbyły się na początku kwietnuia w Warszawie, Mysłowicach i Kostrzyniu. Startowali w nich zawodnicy MKZ Unia Racibórz.
W Warszawie, podczas Mistrzostw Polski seniorów Ryszard Wolny zajął najwyższe miejsce z unitów - trzecie w kat. 63 kg. Ósmy w wadze 55 kg był ostatecznie Piotr Kneć, dziewiąty Bulak. Grzegorz Kostka został sklasyfikowany na tej samej pozycji w wadze 78 kg.

Kadeci pojechali w tym samym czasie do Kostrzynia na Międzynarodowe MP. Startowało tm ponad stu zawodników z 27 klubów. Unię reprezentował jedynie Rafał Pyka - uplasował się na drugim miejscu w kat. 46 kg zostając międzynarodowym wicemistrzem Polski.

Dzień później w Mysłowicach odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wśród kadetów. Zjechało nań 86 kadrowiczów klubów śląskich i opolskich. Rafał Pyka wygrał w kat. 46 kg, podobnie Krzysztof Piwowarczyk w kat. 58 kg. Drugi był w kat. 46 kg Krzysztof Strachota, czwarty w kat. 42 kg Zbigniew Bulak, siódme lokaty zajmowali zaś w kat. 58 kg Artur Lewkowicz i Kamil Szymik w kat. 76 kg.