Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Medale trzynastolatki

05.03.2003 00:00
W czasie, kiedy w Raciborzu odbywały się zawody Grand Prix Polski, w Skierniewicach na Mistrzostwach Polski startowali Juniorzy13-letni.
Raciborska faworytka Katarzyna Dembniak nie zawiodła. Zawodniczka „Victorii” i uczennica Szkoły Podstawowej nr 15 zdobyła cztery medale. Tytuł mistrzowski i złoty medal wywalczyła na 100 m stylem klasycznym, dwa srebra na 50 motylkowym i 100 zmiennym, a brązowy krążek na 200 klas. Kasia na tych mistrzostwach przeszła samą siebie. Panujące choroby niestety i ją dopadły. Ale wystartowała i to z dobrym skutkiem. Potwierdziła swoją przynależność do czołówki krajowej. A że jest bardzo ambitną i pracowitą zawodniczką rokuję jej dobrą przyszłość - powiedział trener Marcin Kunicki.

Poza Kasią w wyścigach finałowych wystartowała Sylwia Kuśpiet (trener Grażyna Badowska). W Wyścigu na 100 m stylem zmiennym zajęła dziewiąte miejsce. Poziom mistrzostw był wyjątkowo wysoki. Ustanowiono indywidualnie trzy rekordy Polski. Prym wiedli przede wszystkim młodzi pływacy BUKS Warszawa. Właśnie w tym ośrodku, szkoleniem pływackim zajmuje się Andrzej Rodkiewicz były trener SMS-u Warszawa i olimpijki Doroty Chylak. Tam w zasadzie wszystko podporządkowane jest pływaniu. Stąd też i bardzo dobre wyniki warszawian - dodał trener Kunicki. Delegatem Polskiego Związku Pływackiego na te mistrzostwa był wiceprezes związku, raciborzanin Wojciech Nazarko.