Rybnickie koszykarki z Pucharem Śląska

03.05.2016 00:00 red

KOSZYKÓWKA

W niedzielę, 24 kwietnia koszykarki RMKS Rybnik wygrały finałowy turniej Pucharu Śląska w koszykówce dziewczyn (rocznik 2004 i młodsze). Podczas, rozegranych w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Rybniku finału, w pierwszym meczu rybniczanki pokonały MKS Strzelce Opolskie 39:17. W spotkaniu decydującym o zwycięstwie w turnieju, po bardzo słabej I połowie i lepszej grze w II – RMKS Rybnik wygrał z MKS MOS Katowice 23:18. Rybniczanki za zwycięstwo w turnieju finałowym podobnie jak i pozostałe dwa zespoły otrzymały puchar i medale ufundowane przez Śląski Związek Koszykówki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Decathlon Rybnik oraz Urząd Miasta Rybnik. Nagrody zawodniczkom wręczała rybniczanka, Grażyna Szulik, przewodnicząca Wydziału Gier i Dyscypliny Śląskiego Związku Koszykówki w Katowicach. Nagrodami indywidualnymi dodatkowo wyróżniono 5 zawodniczek. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Maja Frąckiewicz (RMKS Rybnik), najlepszym strzelcem – Dominka Bednarek (RMKS Rybnik), a najlepszymi zawodniczki poszczególnych zespołów były: Martyna Studzińska (Strzelce Opolskie), Alicja Śmigielska (Katowice) i Zuzanna Walecka (RMKS Rybnik). W tegorocznym Pucharze Śląska uczestniczyło 7 zespołów, każda z drużyn rozegrała 12 spotkań eliminacyjnych. Trzy najlepsze zespoły eliminacji spotkały się w rybnickim finale. Rybniczanki wygrały wszystkie spotkania tegorocznej edycji, podobnie jak i w poprzednim sezonie.