Medale rybnickich szachistów

29.03.2016 00:00 red

SZACHY W Szklarskiej Porębie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w szachach do lat 16. i 18. Z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci MKSz Rybnik, którzy przywieźli ze sobą dwa srebrne medale.

Na podium stanęli Wiktoria Cieślak i Kamil Kozioł. Wiktoria, zdobywając 6,5 pkt, lepszą punktacją pomocniczą wywalczyła srebro w grupie dziewcząt do lat 16, remisując w ostatniej rundzie z mistrzynią Polski Zofią Frej. Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznych mistrzostw Wiktoria Cieślak zdobyła brąz. Drugim medalista, Kamil Kozioł, również może cieszyć się ze srebra, które przypieczętował wygraną w ostatniej rundzie z Michałem Karpusem. W mistrzostwach Polski brali również udział dwaj inni zawodnicy MKSz Rybnik. Dawid Klementowski zajął ostatecznie 14. miejsce, a Antoni Fritz 38.