Udany start zawodników RCSW Fighter Rybnik

29.03.2016 00:00 red

SPORTY WALKI W Krzepicach zostały rozegrane dwa turnieje taekwon-do: eliminacja do mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych oraz Taekwon-do Cup dla dzieci klas szkoły podstawowej. W zawodach nie zabrakło reprezentantów klubu RCSW Fighter Rybnik.

Na turnieje rybniczanie pojechali w 33-osobowym składzie, zdobywając w sumie aż 22 medale: 5 złotych, 6 srebrnych i 11 brązowych. Dzięki temu, klubowi RSCW Fighter udało się zająć trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Bardzo dobry start zaliczyła Kasia Cywińska, która wywalczyła złoto w walkach do 46 kg, wygrywając trzy trudne pojedynki. Na najwyższym szczeblu podium stanęła też Paulina Węgrzyn, która przeszła jak burza po swoich przeciwniczkach, nie dając sędziom cienia wątpliwości, kto tego dnia był najlepszy. Do poziomu koleżanek dostosowała się również Dominika Filec, nie dając żadnych szans swoim przeciwniczkom i sięgając po złoto oraz dokładając do tego dwa medale brązowe w układach formalnych i technikach specjalnych. Bardzo dobry występ zanotował też młodzik Łukasz Kuśka, który wygrał konkurencję układów formalnych. Znakomitą dyspozycję potwierdziła Nikola Wita, zdobywając złoto w technikach specjalnych oraz dwa srebra (w układach formalnych i walkach do 55 kg). Dodajmy, że w tym roku zawodnicy RCSW Fighter Rybnik wywalczyli już w sumie 42 medale.