Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Niepełnosprawni wystawią swoją sztukę

15.03.2016 00:00 red

Niezwykły projekt z finałem na deskach rybnickiego teatru. Projekt „Życie – moja samodzielna rola”, to innowacyjne działania, w których teatr posłużył jako miejsce terapii i integracji osób z niepełnosprawnością intelektualną i to one zostały instruktorami teatralnymi.

– W efekcie nasi podopieczni prowadzili m.in. warsztaty teatralne dla instruktorów związanych z teatrem i filmem w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Drzwi” w Gliwicach, dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Rybniku, dla rybnickiego teatru Tara Bum, dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej, studentów czy też rad pedagogicznych, pomagali też „od kuchni” na popularnym „Ryjku”, czyli XX Rybnickiej Jesieni Kabaretowej – wyjaśnia Joanna Tarnowska ze Stowarzyszenia „Razem”. – Finał projektu to premierowe przedstawienie „Poznajmy się”, które wystawimy 15 kwietnia w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Wystąpi też zaprzyjaźniony teatr „Tęcza” z Gliwic, zobaczyć będzie można film o zmaganiach projektowych i wystawę fotografii. Całość uświetni występ folkowego zespołu „Troye Zillia” z Ukrainy. Na koniec zapraszamy na integracyjny bankiet – zaprasza Joanna Tarnowska. Projekt: „Życie - moja Samodzielna rola” realizowany przez Stowarzyszenie na rzecz wspomagania osób z niepełnosprawnością i ich otoczenia „Razem” z Rybnika, uzyskał dofinansowanie w ramach programu Obywatele dla Demokracji (finansowanego z funduszy EOG).

(r)

  • Numer: 11 (488)
  • Data wydania: 15.03.16
Czytaj e-gazetę