Niepełnosprawni sportowcy grali w ping-ponga

16.02.2016 00:00 red

Centrum Rekreacji i Rehabilitacji Bushido w Rybniku było miejscem rozegrania siódmej edycji lokalnego turniej tenisa stołowego olimpiad specjalnych

W zawodach rywalizowało 30 sportowców z rybnickich klubów Olimpiad Specjalnych Fair Play oraz Promyk. Tuż przed startem imprezy odbyło się uroczyste ślubowanie, podczas którego wszyscy uczestnicy wypowiedzieli słowa przysięgi olimpijskiej: „pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. Turniej zorganizowany został przez Klub Olimpiad Specjalnych Promyk, we współpracy z Warsztatami Terapii Zajęciowej „Latarnia”, przy rzeczowym wsparciu Urzędu Miasta Rybnika. Jako ciekawostkę należy dodać, że podczas imprezy doszło do pokazowego meczu, w którym Piotr Kuczera, prezydent Rybnika, zmierzył się z zawodnikiem Klubu Olimpiad Specjalnych Promyk, Czesławem Swobodą, medalistą Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Los Angeles 2015.