Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Nieobiektywnie: Czas na zmiany

26.01.2016 00:00 red

Marek Pietras - Redaktor naczelny Tygodnika Rybnickiego

Wiele razy, w tym miejscu, opisywałem absurdy jakie spotykałem w zetknięciu się z rybnicką komunikacją miejską. Nie jestem osobą, która korzysta z niej na co dzień – z tego też powodu, do tej pory, czułem się szczęściarzem. Jest jednak szansa, że to się zmieni. Bo jeżeli wszystkie pomysły jakie przedstawił nowy doradca prezydenta Rybnika ds. komunikacji – zostaną wprowadzone w życie, pchanie się autem do centrum miasta nie będzie miało większego sensu. Jak zapewnia dr Bartosz Mazur, bo o nim mowa, komunikacja ma być przyjazna podróżującym, ma zostać zwiększona częstotliwość pojawiania się autobusów na przystankach i co ważne – wprowadzone zostaną np. bilety dobowe. Nic tylko się cieszyć. Oczywiście, o tym czy faktycznie doczekamy się kompleksowego rozwiązania, które zintegruje i usprawni różne formy transportu funkcjonującego w mieście – przekonamy się dopiero w najbliższych miesiącach, a może i latach, ale na dziś – wydaje się, że jest na to spora szansa.

Zawsze uważałem, że urzędujący prezydent powinien pozostawić po sobie jakiś pomnik. Oczywiście nie w znaczeniu dosłownym. Może nim być hala sportowa, szkoła, stadion. Mam nadzieję, że pomnikiem Piotra Kuczery będzie najlepsza w Polsce komunikacja miejska.

  • Numer: 4 (481)
  • Data wydania: 26.01.16
Czytaj e-gazetę