UKS Jedynka w końcu wygrywa

12.01.2016 00:00 red

SIATKÓWKA Po świątecznej przerwie trzecioligowe zmagania wznowiły siatkarki UKS Jedynki Erbud Rybnik. Podopieczne trener Michaliny Cicheckiej pokonały przed własną publicznością drużyną LKPS Borowno. – W końcu udało się wygrać, co na pewno podbuduje nasz zespół po serii porażek – mówi opiekunka rybnickiego zespołu.

Rybniczanki, które w tym sezonie borykają się z poważnymi kłopotami kadrowymi, w końcu mogły wystąpić w prawie w pełnym składzie, gdyż kilka zawodniczek wyleczyło kontuzje. Pierwszy set rozgrywanego w hali MOSiR w Niedobczycach spotkania, od początku toczył się pod dyktando miejscowych. Jednak z czasem zespół gości się przebudził, złapał rytm i zaczął gonić wynik, co doprowadziło do nerwowej końcówki. Na szczęście decydujące piłki lepiej rozegrały siatkarki z Rybnika i wygrały 25:23. Dobra gra przyjezdnych pod koniec premierowego seta zaowocowała w drugiej partii. Zawodniczki z Borowna objęły prowadzenie i nie oddały go już do końca, doprowadzając do wyrównania. Set trzeci i czwarty toczyły się już pod kontrolą rybniczanek, które zaprezentowały dobre przyjęcie i skuteczny atak, co w konsekwencji dało cenne trzy punkty. – Liczymy na podtrzymanie dobrego występu podczas kolejnych meczów. Przed nami pracowity weekend. W piątek jedziemy do Częstochowy, zaś w sobotę do Zabrza – powiedziała po meczu Michalina Cichecka, trener UKS Jedynki Erbud Rybnik.