Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Nieobiektywnie: Co przyniesie nowy rok?

05.01.2016 00:00 red

Marek Pietras, Redaktor naczelny Tygodnika Rybnickiego

Przez ostatnie kilka dni zastanawiałem się nad oceną roku 2015. Czy był udany? Czy spełnił moje oczekiwania? Nie będę ukrywał, że miałem problem z jednoznaczną odpowiedzią. Z kilku powodów. Najważniejszy to chyba ten, że w wielu kwestiach nie potrafię być do końca obiektywny. Nie chodzi mi oczywiście o moje życie prywatne, a bardziej o te obywatelskie, związane z byciem rybniczaninem. Postanowiłem więc nie oceniać minionych 365 dni, a skupić na tym, co czeka mnie w 2016 roku. Ciekawi mnie jak Miasto podzieli granty? Kto będzie gwiazdą rybnickiego koncertu, które z zapowiedzianych inwestycji uda się zrealizować, jak poradzą sobie żużlowcy w ekstralidze? Zastanawiam się również jak wypadnie tegoroczna OFPA, Ryjek, jak zostaną zorganizowane Dni Rybnika. Czekam także na rozpoczęcie prac, które mają ożywić „Juliusza”. Mam nadzieję, że 2016 rok będzie jednoznacznie udany i w przyszłości nie będę miał problemów z jego oceną. Mam również nadzieję, że nie zawiedzie mnie kolejny sezon serialu House of Cards.

  • Numer: 1 (478)
  • Data wydania: 05.01.16
Czytaj e-gazetę