Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

RSS

Kto zagra w Rybniku w 2016 roku?

22.12.2015 00:00 red

Pojawiły się pierwsze „plotki” odnośnie gwiazdy świata muzyki, która miałaby pojawić się podczas koncertu w Rybniku w roku 2016.

Na krótkiej liście życzeń znaleźli się m.in. Sting, Lenny Kravitz i zespół System of a Down. Najprawdopodobniej ostateczne decyzje zostaną podane do publicznej wiadomości wiosną przyszłego roku. W budżecie miasta na ten cel został zabezpieczony 1 mln zł. Wkład Miasta w tegoroczny koncert Linkin Park wyniósł 2 mln 45 tys. – Uważam, że sprawdziła się formuła festiwalowa, czyli cykl imprez, których punktem kulminacyjnym jest koncert gwiazdy na stadionie. W przyszłym roku chcę zorganizować ciekawe, atrakcyjne, wydarzenie za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Na całe przedsięwzięcie zarezerwowaliśmy w przyszłorocznym budżecie 1 mln zł. Na pewno nie będziemy organizować koncertów w myśl zasady „Zastaw się, a postaw się”. Ubiegłoroczny koncert, wybór gwiazdy i przeznaczone środki to decyzje mojego przednika. Jestem przekonany, że nie ma potrzeby wydawania tak dużych pieniędzy, by powstało równie atrakcyjne wydarzenie, a Rybnik utrzymał swoją pozycję jako miasto słynące z dobrych koncertów. Rozmawiamy obecnie z kilkoma agencjami koncertowymi, ale decyzji o tym, kto i kiedy zagra w Rybniku jeszcze nie ma – powiedział Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. Rybnicki koncert planowany jest w sierpniu 2016 roku.

(pm)

  • Numer: 51/52 (476/477)
  • Data wydania: 22.12.15
Czytaj e-gazetę