imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Medal i punkty do rankingu Katarzyny Kłys

10.11.2015 00:00 red

Judo – Grand Slam w Abu Dhabi

Abu Dhabi, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, to szczęśliwe miasto dla judoków Polonii Rybnik. Niedawno Piotr Kuczera zdobył tam historyczny, pierwszy dla Rybnika medal mistrzostw świata w judo, a Julia Kowalczyk wywalczyła siódme miejsce. Tym razem sukces odniosła Katarzyna Kłys.

Reprezentantka Polonii Rybnik pokazała swoją klasę i potwierdziła wysoką formę podczas zawodów Grand Slam. Katarzyna Kłys w pięknym stylu wywalczyła brązowy medal i kolejne 200 punktów do rankingu olimpijskiego. W drodze na podium, nasza zawodniczka pokonała w pierwszym pojedynku aktualną mistrzynię świata juniorek, Węgierkę Szabinę Gercsak 7 do 0. W drugiej walce wygrała z Brytyjką Sally Conway 10:0, a następnie, w rywalizacji o wejście do półfinału, uległa Japonce Hizuru Arai 0 do 7. W pierwszym pojedynku repasażowym Katarzyna Kłys pokonała zawodniczkę z Maroka, Assamaa Niang 10:0, zaś w walce o brązowy medal zwyciężyła w dogrywce Kanadyjkę Kelitę Zupancic 1:0.