Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Kurpanik: W centrum brakuje toalet

06.10.2015 00:00 red

Na ostatniej sesji rady miasta radny Franciszek Kurpanik zwrócił się do prezydenta z interpelacją dotyczącą publicznych toalet w centrum miasta. Jak podkreślił, z taką potrzebą zwrócili się do niego mieszkańcy.

– Był to temat na gorąco, dlatego nie przedstawiłem go na piśmie. Dostałem informacje od mieszkańców, którzy zasygnalizowali problem braku publicznej toalety w centrum. Niektórzy mają problemy z poruszaniem się po mieście, szczególnie starsi. Społeczeństwo się starzeje i tego typu problemy będą coraz częstsze. Pojawiły się nawet sugestie, by stworzyć płatną toaletę w centrum, ale żeby po prostu była. Obsługa marketów i galerii nie zawsze przychylnym okiem patrzy na osoby, które przychodzą tylko skorzystać z toalety. Podobnie jest w urzędzie miasta, który moim zdaniem nie służy do tego – podkreśla Franciszek Kurpanik. Radny na razie zasygnalizował temat prezydentowi. Jak podkreśla, może to błahostka, ale dla wielu mieszkańców jest bardzo istotna. – To temat dotykający wielu ludzi, a nie wszyscy o tym mówią. Na razie nie dostałem żadnej oficjalnej odpowiedzi, jednak ze strony prezydenta pojawiła się sugestia, że przyjrzą się sprawie – zapewnia radny.

(ska)

  • Numer: 40 (465)
  • Data wydania: 06.10.15
Czytaj e-gazetę