MKKS Rybnik awansował do finału

08.09.2015 00:00 red

KOSZYKÓWKA – Puchar Śląska

Podopieczni trenera Łukasza Szymika awansowali do finałowej rundy koszykarskiego pucharu Śląska, która w tym tygodniu zostanie rozegrana w Rybniku. W grupie eliminacyjnej rybniczanie zmierzyli się z Mickiewiczem Katowice i Pogonią Ruda Śląska.

Runda kwalifikacyjna pucharu Śląska została podzielona na dwa turnieje. Jeden odbywał się w Suszcu, drugi w Rybniku. W rozpoczynającym turniejowe zmagania meczu MKKS przegrał z KKS AZS AWF Mickiewicz Rosmus Katowice 68:83. Zespół trenera Łukasza Szymika grał w tym spotkaniu falami, raz tocząc twardą, wyrównaną walkę z przeciwnikiem, przeplataną słabymi fragmentami, w których mnożyły się błędy w obronie i niewykorzystane sytuacje w ataku. Dużo lepiej było w spotkaniu z drugoligową Pogonią Ruda Śląska. Mecz rozpoczął się od słabej skuteczności obu stron. W drugiej kwarcie do głosu zaczęli dochodzić rybniczanie zwiększając tempo gry. Dzięki temu przewaga MKKS wynosiła do przerwy 18 punktów. Trzecia kwarta to popis Adama Białdygi, który rzucił rywalom cztery „trójki”. Goście cały czas szukali rozwiązań, aby odwrócić losy meczu. Na dwie i pół minuty przed końcem rybniczanie prowadzili „tylko” 19 punktami (MKKS musiał wygrać różnicą co najmniej 16 punktów, by awansować do finałów) i jeszcze wszystko w kwestii awansu było możliwe. Jednak w ostatnich fragmentach gra przyjezdnych się posypała. Rybniczanie zdobyli 10 punktów z rzędu i pewnym zwycięstwem 73 do 43 przypieczętowali swój awans do turnieju finałowego, w którym zagrają z ekstraklasowym MKS Dąbrowa Górnicza oraz pierwszoligowym GKS Tychy.

(kp)

MKKS Rybnik – KKS AZS AWF Mickiewicz Rosmus Katowice 68:83 (22:23, 13:24, 18:22, 15:14)

MKKS: A. Białdyga 20, K. Zieliński 16, R. Królikowski 7, E. Tomko 6, A. Grocki 6, R. Grzybek 5, Ł. Piórkowski 3, M. Marczyk 3, B. Sładek 2, T. Tomanek, D. Sikora, R. Koczy.

MKKS Rybnik – Pogoń Ruda Śląska 73:43 (10:8, 23:7, 20:17, 20:11)

MKKS: A. Białdyga 19, K. Zieliński 17, R. Grzybek 17, R. Królikowski 7, E. Tomko 5, B. Sładek 3, A. Grocki 2, M. Marczyk 2, T. Tomanek 1, D. Sikora, R. Koczy.

11.09, 18.00: Polonia Bytom – AZS AWF Mickiewicz–Romus Katowice I
12.09, 14.00: GTK Gliwice – AZS AWF Mickiewicz–Romus Katowice I (mecz w Boguszowicach)