Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Fantastyczna atmosfera Magii Rocka

08.09.2015 00:00 red

Od 13 lat fani rockowego grania spotykają się w Lyskach. Nie inaczej było w ostatni weekend tegorocznych wakacji. Na Magię Rocka zjechały tysiące fanów, większość z nich podkreślała atmosferę festiwalu.

– Dla mnie nie są najważniejsze zespoły, które wystąpią. Ja przyjeżdżam tutaj, aby spotkać się z przyjaciółmi, pogadać, a przy okazji oczywiście posłuchać dobrej muzyki. Najważniejsza jest jednak atmosfera tego festiwalu – powiedział Wojtek Kuś, którego spotkaliśmy kilka godzin przed koncertem w centrum Rybnika. W podobnym tonie wypowiadali się uczestnicy festiwalu już na miejscu, w Lyskach. – Powiem szczerze, nie wierzyłem, że ten festiwal przetrwa tyle lat. Ale jest i mam nadzieję, że nie zniknie. Byłoby go bardzo szkoda. Wystarczy spojrzeć na ludzi, którzy tutaj przyjeżdżają. Są całe rodziny. To naprawdę wyjątkowe miejsce, które trzeba pielęgnować – powiedział Artur, który na Magię przyjechał z Jastrzębia.

Smaczku tegorocznemu festiwalowi dodała specyficzna rywalizacja o miano największej gwiazdy Magii 2015. Patrząc na rozpiskę zespołów, które pojawiały się na scenie, miano to przypadało Pawłowi Kukizowi i Piersiom. Nie wszyscy się jednak z tym zgadzali. – Dla mnie i moich przyjaciół najważniejszy będzie występ Illusion. To prawdziwa legenda. Przyjechaliśmy tylko dla nich. Pan, który zagra po nich (Kukiz, przyp. red) nas nie interesuje – stwierdził Adam, rybniczanin który na Magii był pierwszy raz, ale już zapowiedział, że na kolejnych pojawi się na pewno.

Oprócz zespołu Kukiz i Piersi, Illusion na scenie pojawili się również Frontside, Kabanos i The Bill.

(pm)

  • Numer: 36 (461)
  • Data wydania: 08.09.15
Czytaj e-gazetę