Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Miss Śląska mieszka w Czernicy

16.06.2015 00:00 red

Pochodząca z Czernicy w gminie Gaszowice Roksana Durczok została wybrana najpiękniejszą kobietą na Śląsku. Została Miss Śląska i Zagłębia 2015, pokonując 18 innych kandydatek.

Roksana ma 21 lat, jest studentką. Posiada talenty muzyczne – gra na skrzypcach i pianinie i śpiewa, co jak twierdzi jest jej największą pasją. Oprócz muzyki lubi także sport, szczególnie siatkówkę. Start w konkursie Miss Śląska i Zagłębia 2015 nie był pierwszą taką przygodą w życiu Roksany. Wcześniej została m.in. pierwszą wicemiss w konkursie Miss Polonia Podbeskidzia 2013.  – Na początku zostałam wybrana Wakacyjną Dziewczyną Nowin i to był dla mnie impuls, który popchnął mnie do dalszego działania. Moim marzeniem zawsze był udział w konkursie Miss Polski, ale nie wszystkim jest to dane. Po zdobyciu ostatniego tytułu brałam udział w eliminacjach do konkursu krajowego, ale niestety nie udało mi się zakwalifikować. Ten konkurs rządzi się swoimi prawami – mówi Roksana Durczok. Roksana jak każda kandydatka na początku brała udział w kastingach. Później musiała wykonać sporo pracy, uczestniczyć w wielu próbach przed finałem i w końcu w samym finale, który był bardzo wyczerpujący i stresujący. Jak zapewnia nasza miss, najciekawszym etapem finału był występ w sukni ślubnej. Kiedy pytamy o najbliższe plany po konkursie, laureatka bez zastanowienia odpowiada – Sesja, trzeba zdać egzaminy, bo życie to nie tylko konkursy piękności – podkreśla. Roksana studiuje na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej na kierunku kosmetologia.

(ska)

  • Numer: 24 (449)
  • Data wydania: 16.06.15
Czytaj e-gazetę