Anna Mroszczak tuż za podium

02.06.2015 00:00 red

SPORTY WALKI  – Szermierka

W Śremie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn. Znakomicie w tej sztandarowej krajowej imprezie spisała się rybnicka zawodniczka – Anna Mroszczak, której niewiele zabrakło do zdobycia historycznego medalu dla rybnickiego klubu. Mroszczak w walkach eliminacyjnych wygrała 3 z 5 walk i do fazy walk pucharowych została rozstawiona z numerem 35.W walce – do szerokiego finału Ania pokonała kolejno: Dominikę Guzik (Sokolik Krosno) 15:9, Ewę Nelip (AZS AWF Warszawa)13:12 i Aleksandrę Szklar (AZS AWF Katowice) 15:10. – W walce o  medal Ania spotkała się z Małgorzatą Stroką z AZS AWF Warszawa i po bardzo wyrównanym boju przegrała 15:10. Warto również dodać, że  na 25  sekund przed końcem walki było 9:8 dla Stroki, lecz kończący się czas zmusił naszą zawodniczkę do przyspieszenia walki, to wykorzystała zdecydowanie bardziej doświadczona zawodniczka z Warszawy i nie pozwoliła sobie już odebrać zwycięstwa – relacjonuje Artur Fajkis, trener szermierzy RMKS. W tych samych zawodach Kinga Brawańska, po przegranej o „32” z Sara Pytką z AZS AWF Warszawa, zajęła 39. miejsce. W szpadzie męskiej jedyny reprezentant RMKS Rybnik – Przemysław Trzepizur został sklasyfikowany na  45. miejscu.