Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Przyjęli gościa z Afryki

02.06.2015 00:00 red

CZERWIONKA. Przedszkole nr 10 w Czerwionce-Leszczynach odwiedziła siostra Jeremia Mrowiec ze wspólnoty Sióstr Boromeuszek, która pełni swoją posługę w miejscowości Chilanga w Zambii. Dzieci wraz z rodzicami prowadzą często akcje pomocy dla kolegów z Afryki.

Społeczność przedszkola niezwykle aktywnie angażuje się w proponowane przez zgromadzenie Sióstr Boromeuszek formy pomocy potrzebującym w Afryce m.in. poprzez akcje „Nasiona dla Zambii” oraz „Podziel się zabawką”. Siostra Jeremia przyjechała do przedszkola, aby osobiście podziękować dzieciom za każdy złożony dar. – Jest mi bardzo miło, że mogłam do was przyjechać. Chciałam bardzo podziękować, przede wszystkim w imieniu zambijskich dzieci, którymi się opiekuję. Całe stosy paczek z nasionami, maskotkami, zeszytami, kredkami, ubraniami, słodyczami dotarły do dzieci z Afryki i sprawiły im wiele radości. Także dzięki wam i waszym najbliższym potrzebujący – chorzy i biedni mogli cieszyć się świątecznymi prezentami – mówiła w czasie spotkania siostra Jeremia. Przedszkolaki na specjalnie przygotowanym filmie oraz zdjęciach zobaczyły, jak przebiegała ceremonia wręczania darów w Afryce, dowiedziały się również, jak wygląda codzienność ich rówieśników z Zambii. – Bardzo cieszymy się, że dzięki przesłanym paczkom sprawiliśmy tyle radości zambijskim dzieciom. Również pragnę podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się w akcję w naszej placówce. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że warto pomagać, a każda nawet najdrobniejsza rzecz, dla wielu może okazać się spełnieniem marzeń – mówiła Gabriela Grochla, dyrektor Przedszkola nr 10. Dzieci z ogromną radością przedstawiły przygotowany program artystyczny, wręczyły laurki oraz przyjęły siostrę Jeremię Mrowiec w poczet przyjaciół przedszkola.

(ska)

  • Numer: 22 (447)
  • Data wydania: 02.06.15
Czytaj e-gazetę