Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Nieobiektywnie: Piłkarze o krok od awansu

02.06.2015 00:00 red

Komentarz Marka Pietrasa - Redaktora naczelnego Tygodnika Rybnickiego

Rybniccy piłkarze, już w najbliższą niedzielę, mogą przypieczętować awans do I ligi piłkarskiej. Szczerze powiem, że po tym, jak w ubiegłym sezonie rybnicka drużyna pożegnała się z zapleczem ekstraklasy, przewidywałem, że przyjdzie nam poczekać kilka lat, aby ponownie zagrać na tym szczeblu rozgrywkowym. Jak się okazało, myliłem się. Trener Marcin Prasoł, nie jest szkoleniowcem z mojej bajki, ale to nie będzie miało żadnego znaczenia, jeżeli w ostatnim meczu jego drużyna wygra i da radość kibicom najpopularniejszej dyscypliny sportowej. Pamiętam jak kilka lat temu, byłem na meczu w Legnicy, gdzie tamtejsza Miedź wygrywając z naszą drużyną – świętowała awans. Wtedy zastanawiałem się ze znajomymi, czy nam będzie kiedyś dane przeżywać takie emocje – jak się okazało, tak. Zachęcam wszystkich do przyjścia w niedzielne popołudnie na stadion przy ul. Gliwickiej, żeby wspierać Energetyka ROW, bo to jest rybnicka drużyna, nie tylko z nazwy. Jej trzon stanowią rybniczanie właśnie – z Marcinem Grolikiem, Pawłem Mandryszem, Sebastianem Musiolikiem czy Rolandem Buchałą na czele. Pokażmy wszyscy, swoim dopingiem, że warto w tę drużynę inwestować. Niech postawa kibiców przekona władze Miasta, ale i przedsiębiorców do jeszcze większego jej wspierania. Że warto – ja jestem przekonany, czas przekonać też innych.

  • Numer: 22 (447)
  • Data wydania: 02.06.15
Czytaj e-gazetę