Rybniccy pięściarze promowali boks

26.05.2015 00:00 red

Sporty walki – Boks

Rybniccy pięściarze, którzy na co dzień reprezentuję RMKS, zostali zaproszeni do promocji boksu w dwóch śląskich miastach. 16 maja wzięli udział w akcji „Promocja boksu” w Dąbrowie Górniczej, podczas której swoje walki wygrali – wśród kobiet Anna Skorupa, pokonując na punkty zawodniczkę z Dragona Bielsko oraz Szymon Skorupa, który 2:1 pokonał Kacpra Cepa z Gliwic. Punktowali również młodzicy: Artur Skorupa, Dawid Siedlecki oraz młodzieżowiec Sebastian Breus. W  ringu sekundował pięściarzom Wojtek Podgórny i ojciec Skorupów.

W Bytomiu – 16 i 17 maja odbył X Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Leszka Błażyńskiego (dwukrotnego brązowego medalisty olimpijskiego i mistrza Europy, który zmarł tragicznie). Do udziału w tej imprezie zostało zaproszonych dwóch pięściarzy RMKS, którzy mieli okazję skrzyżować rękawice z przedstawicielami m.in. Niemiec, Austrii, Czech, Kosowa czy Ukrainy. W walce finałowej młodzieżowców, w wadze do 69 kg, Radek Gosiewski pokonał przez techniczny nokaut Mario Plachetkę z Czech. Natomiast rybnicki kadet – Daniel Skorupa 3:0 pokonał Patryka Wysockiego z „Bukowiny Wałcz”. – Obaj ci  zawodnicy, w wadze do 57 kg, będą rywalizować o medale na ostatniej już Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się w lipcu na ringu w Grudziądzu. Warto podkreślić, że zawody w Bytomiu oglądał komplet widzów, w tym wielu znakomitych pięściarzy z mistrzem olimpijskim Marianek Kasprzykiem na czele – mówi Anatol Jakimczuk, który wraz ze Zbigniewem Gąsiorowskim sekundował rybnickich zawodnikom.