Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Agata Perenc coraz bliżej igrzysk olimpijskich

12.05.2015 00:00 red

Judo – Polonia Rybnik

Zawodniczka reprezentująca Polonię Rybnik wciąż osiąga bardzo dobre wyniki i ciągle pozostaje w walce o kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W ostatnim czasie Agata wzięła udział w bardzo silnie obsadzonych turniejach w Zagrzebiu oraz Baku.

Rybniczanka świetnie spisała się przede wszystkim podczas zawodów grand prix w stolicy Chorwacji, gdzie zajęła trzecie miejsce. – Wrażeń jest wiele! Stoczyłam pięć bardzo mocnych walk, wszystkie z przeciwniczkami sklasyfikowanymi wyżej ode mnie w rankingu światowym. To tylko potwierdza fakt, że stać mnie na bardzo wiele. W każdej walce dałam z siebie wszystko i walczyłam do końca, z tego jestem najbardziej zadowolona. Wygrałam między innymi z szóstą w rankingu światowym, medalistką mistrzostw świata Euranie Anabelle – relacjonowała Agata, która za zdobycie brązowego medalu w Zagrzebiu otrzymała 120 punktów do rankingu olimpijskiego i w najnowszym zestawieniu znalazła się na 23. miejscu, tracąc do ostatniej premiowanej awansem pozycji już tylko 60 oczek. Kolejny ciężki sprawdzian, jaki czekał na młodą judoczkę, był turniej grand slam w Baku, stolicy Azerbejdżanu. Tam Agata po wygranej walce z Mongołką Adiyasambuu Tsolmon (17. w rankingu światowym) musiała uznać wyższość Izraelki Cohen Gili (8. w rankingu) i zakończyła zawody z dwudziestoma punktami do rankingu olimpijskiego. – Na dzień dzisiejszy jestem w życiowej formie, ale wierzę, że jeszcze lepiej będzie w Rio! Moja wysoka dyspozycja wynika głównie z pracy nad psychiką, która w judo jest niezwykle ważna oraz z pracą nad taktyką i techniką z trener Anetą Szczepańską – podsumowała Agata Perenc, która ma teraz półtoramiesięczną przerwę w startach i będzie mogła spokojnie trenować podczas zgrupowania kadry narodowej w Zakopanem.

(kp)

  • Numer: 19 (444)
  • Data wydania: 12.05.15
Czytaj e-gazetę