W Puszczy bez goli

12.05.2015 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – II liga

W meczu 29. kolejki drugiej ligi piłkarze Energetyka ROW Rybnik bezbramkowo zremisowali w Niepołomicach z broniącą się przed spadkiem miejscową Puszczą.

Bez goli i bez emocji. Niestety, tak wyglądał sobotni mecz drugiej ligi pomiędzy Puszczą Niepołomice i Energetykiem ROW Rybnik. Podopieczni trenera Marcina Prasoła, którzy cały czas są w czołówce tabeli i liczą się w walce o awans, nie byli w stanie wygrać z zespołem, który w przyszłym sezonie może występować na trzecioligowych boiskach. Na murawie nie było widać, która z ekip gra o najwyższe cele, a która broni się przed spadkiem. Mimo to najlepszą sytuację do zdobycia bramki w pierwszej połowie mieli rybniczanie, a konkretnie Mariusz Muszalik. Kapitan gości w 8. minucie miał przed sobą tylko Andrzeja Sobieszczyka, ale przeniósł piłkę zarówno nad golkiperem Puszczy, jak i nad poprzeczką. Kolejna warta odnotowania sytuacja miała miejsce dopiero w 50. minucie. Z mocnym strzałem Gabriela Nowaka poradził sobie jednak bramkarz gospodarzy. Chwilę później doskonałą okazję do objęcia prowadzenia zmarnowali miejscowi, ale Adrian Gębalski spudłował z dogodnej pozycji. Na tym zakończyły się emocje, których w sumie było jak na lekarstwo. Zespoły, po marnym widowisku, podzieliły się punktami. Dodajmy, że w kolejnym meczu Energetyk ROW Rybnik zmierzy się na własnym stadionie ze Stalą Mielec. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 16 maja o godzinie 19:00.