Sobota, 15 czerwca 2024

imieniny: Jolanty, Wita, Wioli

RSS

Uczennice I LO posłankami Sejmu Dzieci i Młodzieży

05.05.2015 00:00 red

Klaudia Kozioł i Julia Baszczok, uczennice Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku zakwalifikowały się tegorocznej, XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Rybniczanki 1 czerwca wezmą udział w obradach Sejmu, zasiadając w poselskich ławach na ulicy Wiejskiej w Warszawie. Dziewczyny stworzyły akcję #changerybnik, mającą na celu ocenę i odnowę terenu Ośrodka „Kotwica” nad Zalewem Rybnickim. Do przedsięwzięcia włączyło się wielu rybniczan, m.in. wiceprezydenci miasta – Janusz Koper oraz Piotr Masłowski. #changerybnik, jako zadanie rekrutacyjne do Sejmu Dzieci i Młodzieży zajęło czwarte miejsce w województwie śląskim, a Klaudia i Julia są jedynymi uczennicami z Rybnika, które pojadą w czerwcu do Warszawy. – Dobrą nowinę poznałyśmy na wymianie w Niemczech, dokładniej w Dorsten, kiedy poprosiłam koleżankę z klasy o sprawdzenie wyników, bo same nie miałyśmy do tego dostępu. Oczywiście bardzo się ucieszyłyśmy z czwartego miejsca w województwie, lecz nie spoczywamy na laurach i działamy dalej. Do Warszawy jedziemy już 31 maja. Weźmiemy wtedy udział w pierwszych warsztatach i wprowadzeniu. Dzień później odbędą się oficjalne obrady, na których zaprezentujemy przebieg i wyniki naszej pracy – informuje Julia Baszczok. Czy wyjazd na Wiejską to początek kariery politycznej uczennic I LO? – Polityka to mój życiowy plan C. Zobaczymy, co przyniesie życie. Ale jeśli byłaby taka możliwość, to bardzo chętnie w przyszłości mogłabym zostać panią minister lub nawet panią prezydent – mówi z uśmiechem na twarzy Klaudia Kozioł. O przebiegu obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży z udziałem rybniczanek z pewnością będzie można przeczytać w czerwcowym wydaniu Tygodnika Rybnickiego.

(kp)

  • Numer: 18 (443)
  • Data wydania: 05.05.15
Czytaj e-gazetę