Anna Mroszczak z brązowym medalem drużynowych mistrzostw Europy

27.04.2015 00:00 red

Sporty walki – Szermierka

We włoskiej Vicenza odbyły się mistrzostwa Europy w szermierce U-23. Rybnicka zawodniczka – Anna Mroszczak, w walkach eliminacji grupowej wygrała 3 z 6 walk i do walk eliminacji bezpośredniej rozstawiona została z numerem 29. – W walce o najlepszą „16” turnieju nasza zawodniczka, pomimo prowadzenia w pierwszej części walki, przegrała z Rumunką Amelią Tataran 12:15, która jak się później okazało zdobyła brązowy medal. Miejsce Ani w trzeciej dziesiątce, nie jest na pewno zadawalający, ale trzeba powiedzieć, że Ania jest jeszcze bardzo młodą zawodniczką (17 lat), która w tym sezonie rozpoczęła swoje walki w kategorii juniora – powiedział Artur Fajkis, trener rybnickich szermierzy.

Anna Mroszczak wróci jednak z Włoch z medalem. Wraz z koleżankami z drużyny, stanęła bowiem na najniższym stopniu podium, w rywalizacji drużynowej właśnie. W półfinale Polki przegrały z Rosjankami, a w boju o brąz pokonały Rumunki.