Czernica zmniejsza stratę

27.04.2015 00:00 red

Piłka Nożna – A klasa

W pojedynku na szczycie raciborskiej A klasy, trzecia w tabeli Czernica pokonała dotychczasowego lidera z Borucina 3:2.

W mecz lepiej weszli goście, którzy już w 8. Minucie, po bramce Jerzego Halfara, wyszli na prowadzenie. 9 minut później było już jednak 2:1 dla miejscowych. Po dwóch asystach Damiana Dziadka, gole zdobyli Michał Bąk i Sebastian Łuczak. W końcówce pierwszej połowy mocniej zaatakował Borucin, ale kilka razy szczęście uśmiechnęło się do Czernicy. Po zmianie stron lepiej prezentowali się gospodarze. W 68. minucie po zagraniu ręką zawodnika gości, sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Krzysztof Michna. Chwilę później ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie Czernicy, ale trafił w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry przyjezdni, za sprawą Dariusza Binka, strzelili kontaktową bramkę, ale na wyrównanie brakło im już czasu. Po tym zwycięstwie Czernica do siedmiu punktów zmniejszyła stratę do Borucina, który kosztem Krzanowic spadł na drugie miejsce w tabeli. Do  okręgówki awansują dwie pierwsze drużyny.

Łukasz Kozik

LKS Zameczek Czernica – KS Naprzód Borucin 3:2

Bramki: Michał Bąk (14.), Sebastian Łuczak (17.), Krzysztof Michna (68. k) – Jerzy Halfar (8.), Dariusz Binek (92.)

Czernica: Danel, Łuczak, Basik, Goraus, Nowak, Dziadek, Bugdol (55. R. Michna), Porwoł, Dera, Bąk (90. Janik), K. Michna

Borucin: Nieckarz, Pniewski, Binek, Koczy, Mrozek, M. Adamczyk, Wyrobek, T. Adamczyk (79. Jambor), Selera, Halfar (82. Górszczyk), Kieżyński (70. Urbas)

• Numer: 17 (442)
  • Data wydania: 27.04.15