Niedziela, 2 czerwca 2024

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

RSS

Spotkanie z autorką „Rozlewiska”

07.04.2015 00:00 red

21 kwietnia o godz. 17.00 rybnicka biblioteka zaprasza na spotkanie z pisarką Małgorzatą Kalicińską, m.in. autorką serii „Rozlewisko”.

Autorka urodziła się w 1956 roku. Pracowała w szkołach, była zbieraczką wiadomości w TVP1 w programie „Kawa czy herbata?”. Współtworzyła program „Forum nieobecnych”, współpracowała przy redagowaniu programu „Żyć bezpieczniej”. Wiele lat pracowała i była współwłaścicielką Agencji Reklamowej Camco-Media. W latach 2008-2012 współpracowała z czasopismem „Bluszcz”. Od 2011 r. prowadzi własny blog internetowy. Autorka popularnej serii „Rozlewisko”, powieści „Lilka”, „Irena”, „Kochana moja” i innych. – Jestem kobieta piszącą, ale nie zawsze tak było. Jak każda z nas - byłam uczennicą, studentką, żoną, matką, kobietą domową, pracownicą w różnych miejscach. To już za mną. Dzisiaj jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że mój obecny zawód to też moja pasja. Moją pasją jest też życie, zwyczajne – z rodziną i w zgodzie (na ile to możliwe) z naturą – mówi o sobie Małgorzata Kalicińska.

(ska)

  • Numer: 14 (439)
  • Data wydania: 07.04.15
Czytaj e-gazetę