imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

Młode siatkarki skończyły na półfinałach

03.02.2015 00:00 red

SIATKÓWKA – Mistrzostwa Śląska juniorek

Juniorki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” Erbud Rybnik nie awansowały do finałów mistrzostw Śląska w siatkówce. Podopieczne trener Michaliny Cicheckiej zajęły trzecie miejsce w turnieju półfinałowym, który od 26 do 28 stycznia odbywał się w Jaworznie.

Kluczowe dla losów rybniczanek okazało się pierwsze spotkanie turnieju. Siatkarki UKS przegrały na inaugurację z zespołem Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 0 do 3. Później było już znacznie lepiej. Drużyna, prowadzona przez trener Michalinę Cichecką po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonała BKS Aluprof Bielsko-Biała 3 do 2, zaś na zakończenie półfinałowych zmagań bez straty seta ograła miejscowy MCKiS Jaworzno. Niestety, to nie wystarczyło, by awansować do finału mistrzostw Śląska, a zadecydował o tym stosunek setów. Lepszym bilansem legitymowały się siatkarki z Bielska-Białej oraz Dąbrowy Górniczej i to one wywalczyły promocję to turnieju, gdzie walka będzie się toczyć o medale mistrzostw Śląska.