Sobota, 29 czerwca 2024

imieniny: Piotra, Pawła, Benity

RSS

Nagrody w konkursie Superbabcia rozdane!

03.02.2015 00:00 red

Punktualnie o godz. 13.00 w niedzielne popołudnie, Milena Żak z rodziną zasiadła do suto zastawionego stołu w rybnickiej restauracji Pasja. Obiad był nagrodą w konkursie Superbabcia, którego Milena została zwyciężczynią.

Milena uczęszcza do Przedszkola nr 22 w Rybniku-Gotartowicach. Jako jedna z najbardziej wygadanych w grupie, opowiedziała o swoich babciach. Dzięki temu ona i jej grupa wzięła udział w konkursie. Jak się okazało, Milena zdobyła największe uznanie czytelników. Dzięki temu jej grupa przedszkolna otrzymała w czwartek 29 stycznia nowy zestaw edukacyjnych zabawek. Laureatka naszego konkursu wygrała dla swojej przedszkolnej grupy Muminki zestaw zabawek ufundowany przez sklep Markusia z Rybnika. – Zabawki, które dzisiaj przywiozłam do przedszkola, to typowe zabawki edukacyjne. Książeczki w języku angielskim, zabawki zręcznościowe marki K’s Kids, dekoracje ścienne oraz zabawki firmy Wow  – poinformowała Katarzyna Rozkosz, manager sklepu Markusia. Oprócz zabawek za sprawą Agencji Artystyczno-Koncertowej Coral rybnickie przedszkole odwiedzili również przyjaciele ze Stumilowego Lasu. Kubuś i Tygrysek pod wodzą Klaunisi Isi prowadzili zabawy dla przedszkolaków. Wszystkie dzieci doskonale się bawiły.

Rodzinny obiad

Oprócz nagród dla grupy zwycięzcy, dla samej laureatki uroczysty rodzinny obiad ufundowała restauracja Pasja. Milena, jej rodzeństwo, rodzice i oczywiście babcia i dziadek zostali ugoszczeni przy stole z tradycyjnymi śląskimi specjałami i nie tylko. Obiad rozpoczął się od pysznego rosołu. Później podane zostały rolady, schab ze śliwką, kluski śląskie, a także frytki i nuggetsy dla najmłodszych. Do tego kuchnia przygotowała kolorowe i zdrowe sałatki, a po obiedzie przyszedł czas na deser – sernik wiedeński.  Cała rodzina miło spędziła czas, a dumna z siebie laureatka nie kryła radości. – Kiedy dowiedziałam się o wygranej bardzo się cieszyłam. Bardzo podobały mi się też zabawy z Kubusiem i Tygryskiem w przedszkolu – mówi zadowolona Milena.

Duma z wnuczki

– Początkowo nie dowierzaliśmy, że udało się zdobyć najwięcej głosów. W ogóle nie myśleliśmy, że można dzisiaj wygrać jakikolwiek konkurs. A tutaj walczyliśmy o nagrodę społeczną, dla przedszkola, grupy Milenki, a także dla naszej całej rodziny. To bardzo fajna sytuacja i duża niespodzianka dla nas – mówi Agnieszka Żak, mama Mileny. W całym tym zamieszaniu najważniejszą osobą, oprócz laureatki była oczywiście jej babcia. – Prawie wszystko, co powiedziała Milena w pełni zgadzało się z rzeczywistością. Byłam bardzo zaskoczona tym, że wnuczka pokazała się w gazecie, kiedy przyszła do mnie z numerem Tygodnika Rybnickiego. Okazało się, że profesjonalnie udzieliła wywiadu, a teraz radość jest tym większa, że udało jej się wygrać – powiedziała nam Gizela Żak, superbabcia.

(ska), (KM)

  • Numer: 5 (430)
  • Data wydania: 03.02.15
Czytaj e-gazetę