Sobota, 28 września 2024

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Młode siatkarki grają dalej

20.01.2015 00:00 red

Siatkówka – Ćwierćfinały mistrzostw Śląska juniorek

W minionym tygodniu w hali sportowej w Niedobczycach odbył się ćwierćfinałowy turniej o mistrzostwo Śląska juniorek w siatkówce. W zmaganiach wzięły udział UKS Jedynka Erbud Rybnik oraz drużyny z Częstochowy i Bielska-Białej.

W pierwszym dniu turnieju rybniczanki zmierzyły się z zespołem Częstochowianki. Już pierwszy set pokazał, że podopieczne trener Michaliny Cicheckiej będą miały bardzo trudne zadanie. Przyjezdne prezentowały się na parkiecie dużo lepiej i łatwo wygrały 25 do 16. W drugiej partii miejscowe pokazały, że również mają spore umiejętności i zwyciężyły do 22. Niestety, dwa kolejne sety ponownie padły łupem Częstochowianki (dwa razy do 20), która dzień później bez najmniejszych problemów rozprawiła się z zespołem BKS Aluprof Bielsko-Biała II. Ten wynik spowodował, że zamykające turniej spotkanie rybnickiego UKS z bielszczankami miało zadecydować o tym, która z ekip zajmie drugie miejsce, również premiowane awansem do wojewódzkich półfinałów. Rybniczanki zagrały w tym meczu od początku do końca mocno skoncentrowane i pokonały BKS 3 do 0. Tym samym drużyna prowadzona przez Michalinę Cichecką wystąpi w turnieju półfinałowym, który w dniach 26-28 stycznia odbędzie się w Jaworznie. Poza miejscowym zespołem, UKS Jedynka Erbud Rybnik zagra tam jeszcze z ekipami z Bielska-Białej oraz Dąbrowy Górniczej. 

(kp)


Wyniki turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Śląska juniorek w siatkówce:

• UKS Jedynka Rybnik - Częstochowianka 1:3 (16:25, 25:22, 20:25, 20:25)

• Częstochowianka - BKS Aluprof Bielsko Biała II 3:0 (25:14, 25:16, 25:10)

• BKS Aluprof Bielsko Biała II - UKS Jedynka Rybnik 0:3 (11:25, 21:25, 18:25)

Skład UKS Jedynka Erbud Rybnik: Koska, Kobiec, Kowalczyk, Kabut, Szwajduch, Kurpanik, Zawisza, Adamska, Krzyształa, Reś, Gaweł, Dziwoki. Trener: Michalina Cichecka.

  • Numer: 3 (428)
  • Data wydania: 20.01.15
Czytaj e-gazetę