Sobota, 28 września 2024

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Podziemne przejście przestało straszyć

20.01.2015 00:00 red

Po wielu miesiącach starań o remont przejścia podziemnego łączącego dzielnice Meksyk i Śródmieście, rada dzielnicy Meksyk wreszcie jest zadowolona. Mieszkańcy mogą korzystać teraz z odnowionego przejścia.

Jak można łatwo zauważyć tunel jest bardzo uczęszczany. Tylko podczas wykonywania zdjęć do tego materiału, w tunelu minęliśmy ponad 20 osób. – Czystość i biały sufit stwarzają wrażenie większego bezpieczeństwa. Wcześniej tunel był obskurny, a wystające płyty chodnikowe stwarzały niebezpieczeństwo w połączeniu z brakiem oświetlenia. Teraz nie mam obaw, kiedy tędy przechodzę – powiedziała nam pani Anna, która z przejścia korzystała wraz z wnuczką. Z takiego obrotu sprawy zadowolona jest też rada dzielnicy Meksyk. – Jestem bardzo zadowolony z przeprowadzonych prac. My jako rada zwracaliśmy się od 2011 roku do urzędu miasta, aby miasto wpłynęło na kolej. Później zacząłem dochodzić do tego, która z kolejowych spółek jest odpowiedzialna za to przejście. W końcu udało mi się dowiedzieć, że zajmują się tym Katowice. Wysłałem tam odpowiednie pisma i to widocznie przyniosło skutek w postaci odnowienia przejścia. Z moich informacji wynika, że ten obiekt ma ponad 100 lat, więc można go traktować jako zabytek. Być może to zaważyło na tym, że nasz skrót doczekał się remontu, a nie zamknięcia, jak było to zapowiadane – mówi Marian Fojcik, przewodniczący rady dzielnicy Meksyk. W przejściu usunięciu stojącą wodę, wyrównano posadzkę, wymieniono lampy. Co istotne zlikwidowane zostały również graffiti ze ścian i sufitu i teraz wszystko wygląda estetycznie. – Przydałby się tam jeszcze monitoring w celu poprawy bezpieczeństwa – dodaje Fojcik.

(ska)

  • Numer: 3 (428)
  • Data wydania: 20.01.15
Czytaj e-gazetę