imieniny: Piotra, Pawła, Benity

Kolejny sukces Anny Mroszczak

13.01.2015 00:00 red

Szermierka – Puchar Polski Seniorek

Młoda szpadzistka Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego zajęła trzecie miejsce podczas II Pucharu Polski Seniorek, który na początku stycznia odbył się w Warszawie.

Ania w walce o strefę medalową pokonała zawodniczki, które zdecydowanie dłużej walczą na planszach krajowych i międzynarodowych. W pojedynku o najlepszą ósemkę turnieju rybniczanka pokonała trzecią aktualnie zawodniczkę list krajowych, Małgorzatę Strokę z AZS AWF Warszawa 11:10, a w walce o podium szóstą zawodniczkę listy, Dominikę Mosler z TS Górnik Radlin 12:11. W rywalizacji o finał Ania przegrała z aktualną krajową jedynką, olimpijką z Londynu, Magdaleną Piekarską z AZS AWF Warszawa 10:15. Wynik uzyskany podczas zawodów pozwolił Annie Mroszczak na przesunięcie się do strefy 12 najlepszych szpadzistek w kraju, co również daje jej możliwość startów w imprezach rangi pucharach świata.