imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Szukali siatkarskich talentów

16.12.2014 00:00 red

Siatkówka – SOS Finał Makroregionalny w Rybniku

Na nowej hali przy Gimnazjum Sportowym nr 2, został rozegrany Makroregionalny Finał Siatkarskich Ośrodków Szkolnych z udziałem reprezentacji województwa lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego – zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne to unikatowy na skalę europejską projekt Polskiego Związku Piłki Siatkowej, finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Celem projektu jest wsparcie szkolenia w wybranych szkołach z całego kraju poprzez profesjonalne doposażenie sprzętowe i szkolenia nauczycieli i trenerów. Jednym z czterech gimnazjów z naszego województwa zakwalifikowanych do projektu jest Gimnazjum Sportowe nr 2 w Rybniku.

W finale makroregionalnym każde województwo wystawiło dwie reprezentacje: I i II klasy gimnazjalne oraz III klasa gimnazjum i I liceum. W turnieju wzięły udział 104 dziewczęta i 104 chłopców. Turniej miał na celu wyłonienie najbardziej utalentowanej siatkarskiej młodzieży na finał krajowy. W związku z tym wyniki nie były najważniejsze, ale jakość gry. Wszyscy uczestnicy turnieju przeszli szczegółowe testy sprawnościowe i pomiary somatyczne. Natomiast każdy mecz został nagrany i obrobiony statystycznie.

W turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Gimnazjum Sportowego nr 2 w Rybniku. W reprezentacji Śląska znalazło się aż 9 rybniczan. Pomimo, że wyniki nie były najważniejsze to warto odnotować, że w kategorii młodszej Śląsk wygrał wszystkie mecze i zajął 1., miejsce natomiast w kategorii starszej wygrała reprezentacja opolskiego, a śląskie zajęło miejsce 2.

– Wszyscy przyjezdni uczestnicy z zazdrością patrzyli na nową halę przy  rybnickim Gimnazjum. Praktycznie każdy chciałby mieć taką przy swojej szkole. Wysokie oceny uzyskała także organizacja turnieju i dyrektor Marek Stojko otrzymał wielkie podziękowania od szefostwa projektu – relacjonuje Lech Kowalski, jedne trenerów rybnickich siatkarzy.