Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

RSS

Kącik ZUS

16.12.2014 00:00 red

Beata Kopczyńska, rzecznik prasowy O/ZUS w Rybniku

W listopadzie składałam wniosek o emeryturę. Dostałam już decyzję przyznającą świadczenie, ale wydaje mi się, że jest ono za niskie. Chciałabym żeby ZUS jeszcze raz przyjrzał się mojej sprawie. Co mam zrobić w tej sytuacji, czy musze się zgadzać z wyliczeniem ZUS?

W każdej decyzji emerytalnej jest umieszczona informacja w jaki sposób można się odwołać od danej decyzji. Osoba niezadowolona z ustaleń ZUS może wnieść odwołanie do sądu okręgowego – sądu pracy i ubezpieczeń społecznych. Należy to zrobić za pośrednictwem tej placówki ZUS, która wydała decyzję, nie później jednak niż do miesiąca od jej otrzymania. Odwołanie dostarcza się osobiście lub za pośrednictwem poczty. Można także złożyć odwołanie ustnie do protokołu. Jeśli ZUS uzna odwołanie za słuszne może w ciągu 30 dni od daty złożenia odwołania zmienić lub uchylić zaskarżoną decyzję. W takiej sytuacji wydaje nową decyzję w sprawie świadczenia, nie nadając odwołaniu dalszego biegu. Zakład może oczywiście uznać, że odwołanie jest niesłuszne. W takim przypadku, nie później niż w ciągu 30 dni od daty złożenia odwołania, zobowiązany jest przekazać je do właściwego sądu.


Moja 50-letnia mama zachorowała. Wymaga stałej opieki. Niestety, pozostałam jej tylko ja, ponieważ tato już dawno nie żyje. Czy w związku z opieką nad mamą mogę otrzymać jakieś świadczenie z ZUS na czas jej choroby?

Małgorzata Z.


Jeżeli podlega Pani ubezpieczeniu chorobowemu to na czas, w którym jest Pani zwolniona  od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad ojcem przysługuje Pani zasiłek opiekuńczy. Warunkiem otrzymania tego świadczenia jest także pozostawanie przez Państwa we wspólnym gospodarstwie domowym. W przypadku sprawowania osobistej opieki nad chorymi rodzicami, teściami, dziadkami lub małżonkiem, zasiłek opiekuńczy przysługuje przez okres zwolnienia od pracy, nie dłużej jednak niż przez 14 dni w roku kalendarzowym. Jego wysokość to 80 proc. wynagrodzenia stanowiącego podstawę wymiary zasiłku. Podstawowym dokumentem stanowiącym podstawę do jego wypłaty jest zaświadczenie lekarskie wystawione na formularzu ZUS ZLA.


  • Numer: 50 (423)
  • Data wydania: 16.12.14
Czytaj e-gazetę