Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

RSS

Andrzej Oświecimski: Marzę, żeby Paruszowiec stał się kiedyś rybnickim Nikiszowcem

16.12.2014 00:00 red

Spotkanie opłatkowe w dzielnicy Paruszowiec – Piaski

Rada Dzielnicy Paruszowiec – Piaski zorganizowała tradycyjne już spotkanie opłatkowe. Oprócz mieszkańców dzielnicy, którzy szczelnie wypełnili salę w hotelu Politańskim, pojawił się na nim również nowy prezydent Piotr Kuczera.

– Takie spotkanie są bardzo potrzebne – mówi Andrzej Oświecimski, przewodniczący rady dzielnicy. – Nasze społeczeństwo się starzeje i tych starszych ludzi trzeba jakoś umiejętnie zagospodarowywać, ale jednocześnie trzeba im zapewnić rozrywkę, bo oni tego potrzebują, tak samo jak młodzi – dodaje rybnicki radny z Paruszowca, który podkreśla jednoczenie zaangażowanie wszystkich członków rady dzielnicy, w organizację spotkania opłatkowego. –  Tylko wspólnie, przy dobrej atmosferze można coś dla ludzi zrobić. Chciałbym im wszystkim osobiście podziękować. Na szczególne słowa uznania zasługuje Helena Szuleka, przewodnicząca zarządu rady, ona zawsze włącza się w organizację wszystkich imprez – mówi Andrzej Oświecimski, który cieszy się, że na spotkaniu pojawił się prezydent. – Liczę, że prezydent, który obiecuje wsparcie dla dzielnic, dotrzyma słowa. Ja mam swój program i chcę go realizować. Najważniejsze dla mnie, to doprowadzić do remontu dworca PKP na Paruszowcu. Drążę ten temat już od długiego czasu, dlatego też startowałem w tegorocznych wyborach, aby ten temat dokończyć. Jest też wiele innych tematów, o które trzeba zadbać. Chociażby odrestaurowanie familoków w naszej dzielnicy. Marzy mi się, aby moi następcy zrobili z Paruszowca, rybnicki Nikiszowiec – dodaje na zakończenie Andrzej Oświecimski, szef rady dzielnicy.

(pm)

  • Numer: 50 (423)
  • Data wydania: 16.12.14
Czytaj e-gazetę