imieniny: Luby, Wacława, Salomona

Porażka rybnickich siatkarek

09.12.2014 00:00 red

Siatkówka – III liga kobiet

W swoim dziewiątym meczu w sezonie zawodniczki trzecioligowego UKS Jedynka Erbud Rybnik przegrały we własnej hali z Polonią Łaziska Górne 1 do 3.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się dla podopiecznych trener Michaliny Cicheckiej bardzo dobrze. Rybniczanki w pierwszym secie okazały się lepsze od faworyzowanych siatkarek z Łazisk Górnych i wygrały 25 do 22. Niestety później było już tylko gorzej. Przyjezdne nie przejęły się przegraną pierwszą partią i w drugiej rozbiły rywalki do 16. Jeszcze bardziej jednostronny przebieg miał trzeci set, w którym zawodniczki z Rybnika zdołały wywalczyć zaledwie 11 oczek. Czwarta odsłona meczu niewiele różniła się od dwóch poprzednich. Na parkiecie dzieliły i rządziły łaziszczanki, które wygrały 25:14 i cały mecz 3 do 1. – To był trudny przeciwnik. Pierwszy set był bardzo wyrównany z końcówka dla nas. Fajnie graliśmy we wszystkich elementach. W drugiej partii swój rytm gry złapały Łaziska i uciekły nam na kilka punktów. Dodatkowo kontuzji doznała nasza przyjmująca Martyna Krzystała, co miało wpływ na dalszą część meczu. Trzeci i czwarty set ewidentnie przebiegał pod dyktando przyjezdnych, które odrzuciły nas od siatki silną zagrywką, a dodatkowo dobrze grały blokiem – podsumowała Michalina Cichecka, trener UKS Jedynki Erbud Rybnik. Aktualnie siatkarki z Rybnika mają na swoim koncie 10 punktów i zajmują szóste miejsce w trzecioligowej tabeli.