Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Antropolog w podróży

02.12.2014 00:00 red

Dom Kultury w Rybniku – Chwałowicach oraz stowarzyszenie podróżnicze Enjoy Life zapraszają na spotkanie z cyklu „Podróże w nieznane”. Tym razem gościem będzie Piotr Grządziel.

Bohater spotkania to wciąż dobrze się zapowiadający antropolog. Jego teksty były z sukcesem odrzucane przez wiele redakcji. Nie udało mu się również być gościem jakichkolwiek śniadaniowych telewizji. Jednak gdzieś tam jeździ i coś tam robi. Członek Stowarzyszenia Międzykulturowego MALOKA. O swoich fascynacjach, ale także i lękach będzie opowiadał w Domu Kultury Chwałowice w barbórkowy wieczór. Sam o sobie mówi tak: „Z mojego dyplomu wynika, że studiowałem etnologię, czyli ludoznawstwo. Wolę mówić o sobie, że jestem antropologiem. Kim jest antropolog? Najprościej powiedzieć, że to ktoś zajmujący się antropologią. I tu zaczynają się schody. Jeszcze można się zgodzić na pierwsze zdanie hasła pochodzącego z nieomylnej Wikipedii: antropologia – interdyscyplinarna dziedzina nauki na pograniczu nauk humanistycznych, społecznych i przyrodniczych. Do tego, co napisano dalej zawsze ktoś będzie miał wątpliwości. Ja staram się zajmować człowiekiem, tropić te same kody zachowań w różnych przestrzeniach i czasach. Potwierdzać, że wszyscy jesteśmy tacy sami. Opowiem o swoich podróżach do Afryki, na Bałkany, Podlasie, Kaukaz i Podkarpacie, o fascynacjach, obawach i lękach. To bardzo różne miejsca, ale wszystkie opowiadają tę samą historię.” Spotkanie odbędzie się 4 grudnia. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

(r)

  • Numer: 48 (421)
  • Data wydania: 02.12.14
Czytaj e-gazetę