imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Siedem medali rybnickiej pływaczki

25.11.2014 00:00 red

PŁYWANIE – Mistrzostwa Polski masters

W Katowicach na pływalni AWF, odbyły się Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii masters.

W zawodach uczestniczyła nauczycielka Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku Anna Duda. Startowała w siedmiu konkurencjach indywidualnych i zdobyła siedem medali!

Już pierwszego dnia startów została mistrzynią Polski na dystansach 50 metrów stylem dowolnym oraz 200 metrów stylem zmiennym. W kolejnych dniach wywalczyła medale na dystansach: 50 i 100 metrów delfinem, 100 metrów stylem zmiennym, 100 i 200 metrów stylem dowolnym. W zawodach uczestniczyło ponad 550 zawodników ze 103 klubów  z całej Polski. Na słupkach startowych,  zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn, nie brakowało znanych nazwisk z krajowej pływackiej areny. Na co dzień Anna Duda trenuje w Rybnickim Młodzieżowym Klubie Sportowym w Rybniku.