imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Pokonali niepokonanych

18.11.2014 00:00 red

Siatkówka – II liga

W meczu 7. kolejki siatkarskiej II ligi TS Volley Rybnik pokonał na wyjeździe zespół Akademii Talentów Jastrzębski Węgiel II, który do tej pory miał na swoim koncie komplet zwycięstw.

Wydaje się, że siatkarze TS Volley Rybnik wracają do wysokiej formy. Podopieczni trenera Wojciecha Kasperskiego, którzy uznawani są za jednych z faworytów drugoligowych rozgrywek, zaliczyli już w tym sezonie małe wpadki. Jednak sobotni mecz pokazał, że rybniczanie słabsze chwile mają już dawno za sobą. Po zeszłotygodniowym, łatwym zwycięstwie ze słabeuszem z Strzelec Opolskich, tym razem na rybnickich siatkarzy czekało o wiele trudniejsze zadanie. TS Volley zmierzył się bowiem na wyjeździe z niepokonaną jak dotąd ekipą Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Rybniczanie rozegrali jednak bardzo dobre spotkanie i pewnie pokonali swoich przeciwników 3:1. Pierwszego seta Volley wygrał do 20. W drugim było jeszcze lepiej, ponieważ rywale zdołali zdobyć zaledwie 17 punktów. Trzecia partia padła łupem miejscowych, ale siatkarze Volleya nie dopuścili to tie-breaku i w wygrywając czwartego seta 25:21, zakończyli spotkanie. – Zwycięstwo zostało odniesione dzięki bardzo dobrej grze całego zespołu. Wykorzystaliśmy aż 80 procent kontrataków. Dobrze radziliśmy sobie także w zagrywce i przyjęciu. Mecz na wysokim poziomie rozegrali skrzydłowi – podsumował trener Kasperski. Dodajmy, że w najbliższą sobotę Volley we własnej hali będzie podejmował Winner Czechowice-Dziedzice.